Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekty


  PROGRAM DLA SZKÓŁ.  SZKLANKA MLEKA
     ELEKTROŚMIECI

MAŁE DZIECI - DUŻE SZANSE


OTWORZYĆ ŚWIAT


Aktualnie online

ˇ Gości online: 1

ˇ Użytkowników online: 0

ˇ Łącznie użytkowników: 45
ˇ Najnowszy użytkownik: AndrzejPn

teatrW piątek 25.10, siedmioosobowa grupa uczniów z klas IV –VIII wzięła udział w VIII Niemieckojęzycznych Konfrontacjach Teatralnych w Tarnowie Opolskim. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae w Raszowej.
Tematyka tegorocznego przeglądu teatrów brzmiała: „ Przez muzykę do języka” Uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego p. Elżbiety Dropek, przygotowali przedstawienie muzyczne pt. „ Auf der Suche nach einem Prinzen” /” W poszukiwaniu księcia.” Akcja toczyła się na zamku królewskim, do którego przybywali kolejno kandydaci na męża wybrednej księżniczki. O względy córki królewskiej ubiegali się „ śpiewająco” W spektaklu wykorzystano wiele fragmentów utworów różnych wykonawców niemieckich i austriackich.
Komisja wypowiedziała się bardzo pozytywnie na temat odegranego przez uczniów naszej szkoły przedstawienia. Pochwaliła stroje, zawarty w nim humor jak również różnorodność i dużą ilość wykorzystanych utworów muzycznych. W nagrodę wszystkie występujące grupy teatralne otrzymały pamiątkową statuetkę, dyplom, książki i płyty a uczniowie dodatkowo bon do sklepu Empik i kalendarz ścienny.

Elżbieta Dropek
Wygenerowano w sekund: 0.10
12,984,651 unikalne wizyty