Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekty


  PROGRAM DLA SZKÓŁ.  SZKLANKA MLEKA
     ELEKTROŚMIECI

MAŁE DZIECI - DUŻE SZANSE


OTWORZYĆ ŚWIAT


Aktualnie online

ˇ Gości online: 1

ˇ Użytkowników online: 0

ˇ Łącznie użytkowników: 45
ˇ Najnowszy użytkownik: AndrzejPn

projekt


"OTWORZYĆ ŚWIAT" dla Steblowa


W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki realizowany jest w Stowarzyszeniowej Publicznej Szkole Podstawowej w Steblowie projekt „Otworzyć świat” finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Koordynatorem projektu jest nauczycielka matematyki i informatyki w SPSP w Steblowie mgr Anna Jankowiak. Głównym celem projektu jest pobudzenie aktywności mieszkańców wsi Steblów na rzecz rozwoju edukacji oraz samoorganizacji . Projekt „ Otworzyć świat” skierowany jest do dwóch grup: uczniów i mieszkańców wsi. Atrakcyjne wycieczki, warsztaty, promowanie zdrowego stylu życia, promocja szkoły w środowisku lokalnym to niezaprzeczalne atrybuty projektu.

14 III w SPSP rozpoczęły się warsztaty kroszonkarskie ( 10-godzin). Zajęcia prowadziła Pani Grażyna Czekała , mistrzyni rękodzieła ludowego z Gogolina. Zapoznała uczestników z historią kroszonkarstwa, dała praktyczne wskazówki odnośnie zdobienia jajek. Mimo popołudniowej pory frekwencja na zajęciach była ogromna: przybyli uczniowie, ich starsi koledzy, rodzice i mieszkańcy wsi.

Spotkania niewątpliwie przyczyniły się do zintegrowania młodych ludzi ze starszym pokoleniem, które ma młodzieży sporo do zaoferowania . Jedna z uczestniczek warsztatów, mieszkanka Steblowa –p. Anna Goińska obiecała w następnym roku szkolnym uczestniczyć w zajęciach kółka technicznego i podzielić się wiedzą i umiejętnościami z zakresu technik zdobienia jaj. Zaoferowała również pomoc w organizacji konkursu kroszonkarskiego dla mieszkańców i uczniów ze Steblowa. Tradycja zdobienia jaj nie zniknęła- wiele mieszkanek kultywuje ją – dobrze byłoby jednak pochwalić się swoim dorobkiem, „zarazić” tą wspaniałą pasją innych.

Warsztaty kroszonkarskie wyłoniły kilkoro uczniów obdarowanych talentem artystycznym- zdobione przez nich w trakcie warsztatów kroszonki będzie można zobaczyć na wystawce zorganizowanej w szkole.

mgr G.SzamperaPROJEKT UE


Wygenerowano w sekund: 0.11
18,631,314 unikalne wizyty