Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekty


  PROGRAM DLA SZKÓŁ.  SZKLANKA MLEKA
     ELEKTROŚMIECI

MAŁE DZIECI - DUŻE SZANSE


OTWORZYĆ ŚWIAT


Aktualnie online

ˇ Gości online: 2

ˇ Użytkowników online: 0

ˇ Łącznie użytkowników: 45
ˇ Najnowszy użytkownik: AndrzejPn

Góry Stołowe
Poznajemy nasz kraj

    W ramach projektu „Otworzyć świat” współfinansowanego przez Unię Europejską uczniowie Stowarzyszeniowej Szkoły i mieszkańcy Steblowa uczestniczyli w wycieczce w Góry Stołowe, której celem było poznanie piękna i atrakcyjności naszego kraju.
    Nie sposób nie zgodzić się z tym , że w Europie jest wiele zachwycających miejsc , ale i w Polsce są miasta, zabytki, krajobrazy, które młodzi ludzie powinni poznać.
    Trasa wycieczki prowadziła przez Kudowę Zdrój , Czermną , Duszniki Zdrój. W programie znalazła się trasa spacerowa po rezerwacie „Błędne skały”, wędrówka po niej , poznanie różnorodnych form skalnych- skalne maczugi , grzyby , słupy stanowiły poglądową lekcję przyrody.
    Z kolei wizyta w gospodarstwie Państwa Gorczyńskich, zapoznanie się z ginącymi zawodami kowalstwem, garncarstwem, młynarstwem to nie nuda , ale żywa lekcja historii. Uczestnicy wycieczki własnoręcznie lepili naczynia z gliny, poznali proces wypieku chleba a nawet poznali smak gorącego, pachnącego chleba ze smalcem.
    Spacerując po parku zdrojowym w Dusznikach Zdroju była okazja do spróbowania wód mineralnych w pijalni. Wycieczka przybliżyła również wszystkim postać genialnego polskiego kompozytora F. Chopina , który przed laty przyjeżdżał właśnie tutaj na kuracje . Reasumując wycieczka była atrakcyjna, wartościowa, bogata w treści przyrodnicze , historyczne a nawet muzyczne.
    Jeśli dodać do tego cudowną, słoneczną pogodę , kiosk z pamiątkami, wspaniałą atmosferę to wycieczka była na medal.

[G.Szampera]

GALERIA-Góry StołoweWygenerowano w sekund: 0.05
18,930,446 unikalne wizyty
Na wycieczkę pojechaliśmy o godzinie 7:00. Jechaliśmy aż trzy godziny przez Nysę, Otmuchów, Paczków, Kłodzko, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój. Na początku zwiedzliśmy gospodarstwo agroturystyczne i szliśmy szlakiem Ginacych Zawodów . Poznaliśmy garncarza, młynarza , piekarza, kowala. Widzieliśmy też jak było w chacie. Przyglądaliśmy się jak kiedyś się pracowało. widzieliśmy pracę: kowala, piekarza, garncarza. Samodzielnie robiliśmy miseczki z gliny. ycieczka byla udana i bardzo mi się podobała. szczególnie podobała mi się Kaplica Czaszek.
[Piotr Gabor kl.4]
Dnia 30 września cała szkoła wybrała się na wycieczkę w Góry Stołowe. Spaceowaliśmy po Parku Zdrojowym w Dusznikach i po Błędnych Skałach. W Parku znajduje się pomnik Fryderyka Chopina i jest też Pijalnia Wód. Zobaczyliśmy także, jak robi się dzbanki z gliny. W Czermnej zwiedzaliśmy Kaplicę Czaszek. Po południu cała szkoła poszła do restauracji, gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Do Steblowa przyjechaliśmy około 20:00. Bardzo mi się podobało.
[Anna Koszyk kl.4]